לא מצאת מה שחיפשת? אשמח שנדבר :) בטוח נמצא יחד פתרון מושלם!

חוויה של אלבום

אלבומי תמונות הן זיכרון קסום מהילדות שהילדים שלנו היום כבר בקושי מכירים. אני רוצה להכיר לילדים שלך את הרגעים הקסומים האלה ולהחזיר להם אותם בחזרה.
אלבום תמונות בעבודת יד

בואו נחזיר את האלבומים לחיים של הילדים שלנו

אלבומי תמונות בשבילי זה זיכרון קסום מהילדות. אמא שלי הייתה תמיד מפתחת את התמונות. כל כמה זמן הייתה מוסיפה עוד כמה תמונות לאלבום שהיה מתמלא לאטו. בכל פעם שהתמונות הגיעו מהפיתוח זה היה מאורע. היינו הולכים לחנות הקטנה ליד  הבית לקחת את התמונות, כמובן שלא היינו מתאפקים ועוברים על כל התמונות באותו הרגע. אסור היה לגעת בתמונות עצמן כדי שלא יהיו טביעות אצבע שילכלכו אותם. אני רוצה שנחזיר את התמונות לחיים של הילדים שלנו.

גם לך זה חשוב?

סידור תמונות באלבום

כשהגענו הביתה היא כתבה מאחורי כל תמונה את התאריך שלה. מוסיפה עוד משפט קטן ומצחיק בהקשר של התמונה ורק אז היא היתה נכנסת לאלבום. כמובן שהיו גם אלבומים לאירועים מיוחדים; אם זה אלבום לבת מצווה שלי או אלבום לבר מצווה של אחי. אלבום חתונה של ההורים שלי עם תמונות צהובות מרוב שהן ישנות. וכמובן, אלבום לשנה הראשונה שהיא הכינה לכל אחד מאיתנו.

שנים לאחר מכן היינו מסתכלים על האלבומים. זה היה סוג של מאורע. כל מאורע כזה תמיד לווה בסיפורים מצחיקים והעלאת זכרונות. לכל רגע כזה שנתפס בתמונה היה סיפור קטן מאחוריו. מה קרה לפני התמונה, מה קרה דקה אחרי. מתי הוא קרה ובני כמה היינו. איפה גרנו באותה תקופה ומה הכי אהבנו.

התמונות כיום דיגיטליות ולכן הרבה יותר קל לסדר אותם. באיזה אירוע צולמו, מי היה באירוע, באיזה תאריך הוא היה. כדאי לנצל את הכלים הדיגיטליים המתקדמים שיש כיום כדי לעשות סדר בתמונות הקיימות, גם אם הם עדיין לא מסודרות בתוך אלבום או קופסה. כך שכאשר תהיה החלטה לעשות פרויקט מרגש לכל אירוע שיהיה – הגישה לתמונות תהיה פשוטה.

כך זה היה בעבר, אבל מה לגבי ההווה?

לילדים שלנו כבר אין את זיכרון הילדות הקסום הזה. אנחנו מתעדים אותם כל יום ולפעמים אפילו כל היום, לילד בן שנה יש כמות תמונות שלא מביישת סלב. התמונות נשמרות בנייד או נשלחות לגיבוי בענן, נשמרות במחשב בתיקיות מסודרות או בתיקייה אחת גדולה. אם מדובר בתמונות ממש מיוחדות, אז נשתף כמה מהן עם המשפחה והחברים בוואטסאפ או בפוסט מרגש בפייסבוק. 

המאורע הזה, של ממש לשבת ולראות תמונות, הפך להיות בהינף אצבע, ככה ברפרוף ובלי הרבה התייחסות. כי בואו נודה על האמת, איך אפשר להתרגש מתמונות כשיש 10 תמונות של אותו הרגע בהפרשים של דקה אחד מהשני?

איזה מצב אבסורד נוצר כאן.
פעם המצלמה לא הייתה נגישה לכל אחד, צילום היה מאורע מיוחד וכדי לראות מה צילמנו היינו צריכים להתאפק לפעמים ימים שלמים. התמונות היו מצרך נדיר והייתה סביבם סוג של יראת כבוד.
היום המצלמות נגישות לכולם, אנחנו מתעדים הכל ולפעמים אפילו הרבה יותר מדי. אין לנו מגבלה לכמות התמונות שאנחנו יכולים לצלם, התמונות עצמן נגישות לנו בלחיצת אצבע קלה. הנייד שלנו מתמלא עד אפס מקום ועל אף כל זה, אנחנו לא מסתכלים עליהן. הן איבדו מהמשמעות שהייתה להן פעם.

אני רוצה להחזיר את הרגעים האלו. לתת לילדים שלך את הרגעים הקסומים האלה, להחזיר את המאורע המשפחתי בו עוברים יחד על התמונות שבאלבום, מסתכלים, נזכרים, מחייכים. 

אני רוצה להחזיר לתמונות את הכבוד שמגיע להן. הן הרוויחו אותו. אחרי הכל, הרגעים האלה שקרו, הזיכרונות שלנו, הם אלה שהופכים אותנו למי שאנחנו. התמונות הן הדרך שלנו לזכור את הילדים שהיינו, האנשים שהפכנו להיות, את מי שאנחנו אוהבים וגם את אלה שכבר לא איתנו.

אז איך מחזירים את האלבומים לחייהם של הילדים?

פה אני נכנסת לתמונה. האלבומים שאני מכינה הם הדרך שלי לעשות את זה. ההשראה והמניע שלי היא חוויית ילדות שזכורה לי, זו החוויה שאני רוצה שתקבלו מהאלבומים שלי. האלבומים שלי נבנים בעבודת יד, תפורים (ומודבקים) למידות האישיות שלך: כל עמוד באלבום מותאם אישית לתמונות שמגיעות אליי, מעוצב לפי הטעם שלך ואין אלבום זהה לקודמו. התמונות לפעמים מתחבאות, צריך לחפש אותן – לפתוח ולשלוף אותן מתוך האלבום.

אני רוצה להפוך את האלבום שלך למשהו מיוחד שאין כמוהו. לשלב בו ברכות כתובות או ברכות בוידאו (כן, כן, זה אפשרי!), סרטוני רגעים יומיומיים שצילמתם בטלפון (סרטונים, באלבום.) ונשארו קבורים מתחת לערימות של סרטוני וואטסאפ טיפשיים, ציטוטים מרגשים ומיוחדים המתאימים לאדם או האירוע שעבורו האלבום מיועד.

כל הרגעים האלה הופכים לקסם של אלבום מיוחד, הרבה מעבר לרק דפדוף של דפים. לא תהיה מאושרת ממני לקבל את הזכות לבנות לך אלבום כזה.