לא מצאת מה שחיפשת? אשמח שנדבר :) בטוח נמצא יחד פתרון מושלם!

בחירת תמונות לאלבום תמונות מושלם – 6 טיפים יעילים

החלטת לבחור תמונות לאלבום אבל התבלבלת מהכמות המטורפת של התמונות? ריכזתי לך כמה טיפים יעילים לביצוע המשימה המתישה בעולם
בחירת תמונות

החלטת לשבת ולהכין אלבום תמונות. אני שולחת לך קודם כל ח”ח ועידוד – כל הכבוד!
בחירת תמונות לאלבום היא בהחלט משימה לא פשוטה.
מצד אחד – כניסת הצילום הדיגיטלי לעולמנו לפני 20 שנה פתח בפנינו אינסוף אפשרויות לתיעוד ושמירה של הרגעים החשובים שלנו.
מצד שני – אנחנו מצלמים כמות בלתי נתפסת של תמונות שסביר להניח נמצאות אצלך בטלפון, במחשב, בענן ובהארד דיסק חיצוני. כמויות של אלפי ולפעמים עשרות אלפי תמונות שרק מחכות שמישהו יציל אותם ויתן להם מקום של כבוד על המדף בסלון.
אבל אל ייאוש! זו משימה חשובה מאין כמותה ולהציל את התמונות שלך מתהום הנשייה הדיגיטלי היא מטרה חשובה.
ריכזתי עבורך 6 טיפים חשובים ויעילים לביצוע המשימה הכי מתישה בעולם.

החלטתם להכין אלבום…

יש המון סיבות להכין או להזמין אלבום, הרי יש לנו אלפי תמונות לכל סיבה ומאורע. זה לא משנה אם זה אלבום תמונות לבת מצווה או אלבום תמונות לגיל שנה. אלבום תמונות ליום הולדת או אלבום תמונות ליום נישואים. תהליך בחירת התמונות הוא החלק הכי מורכב בהכנת האלבום, כל אלבום. 

פינית לך זמן, התיישבת במחשב והתחלת. פתאום שמת לב לכמות התמונות שצברת במשך כל השנים האלה, זה פשוט לא נגמר! יש לך אינסוף של תמונות. לבחור רק כמה עשרות או אפילו מאות מתוכן זו משימה סיזיפית וכמעט בלתי אפשרית.

אבל איך עושים את זה?

בין אם החלטת לערוך אלבום דיגיטלי אצל מעצבת או אלבום בעיצוב אישי באמצעות תוכנה, אלבום תמונות להדבקה או אלבום מעוצב אצלי. החלק של סינון ובחירת התמונות הוא לרוב תהליך שמערב רגשות וזו אחת הסיבות למורכבות שבו.

אבל רגע רגע, זה אפשרי, באמת! אני רוצה לתת לך כמה טיפים יעילים בעזרתם אפשר לבחור תמונות בפשטות ויעילות.

מטרה מטרה מטרה

כמו כל פרויקט, חשוב להחליט מה המטרה שלו: למה, לכבוד מה ועבור מי אנחנו עורכים אותו. בחירת תמונות נבונה ומדויקת תוריד ב-90% את המורכבות שבתהליך. היא גם תקדם את האלבום שלנו עוד צעד אחד לקראת שלמות. המטרה שתוגדר מראש היא זו שתעזור לך להחליט אילו תמונות מתאימות לסיבה שלשמה התכנסנו. 

הרי תמונות של הבן שלך כשהיה בן שנתיים עם חברה מהגן, לא כל-כך מתאימות באלבום יומולדת 70 לסבתא. באלבום לבת הבכורה עם תמונות משנת 2020 אוטומטית יצמצם את כמות התמונות המטורפת ששמורה לנו.

כמה תמונות אנחנו צריכים?

בחירת כמות התמונות הסופית היא סופר חשובה. אם לא תהיה לך כמות סופית מול העיניים, סביר להניח שאת צמצום התמונות נעשה לפי כמה הן יפות. אבל סביר להניח שרובן כאלה. לכן עדיין ישארו כמה אלפים, (גם אחרי מחיקת התמונות שעוצמים בהן עיניים :)). כמות תמונות סופית תעזור לך להתפקס ולבחור את התמונות החשובות באמת. 

חלוקה לנושאים

הטיפ הכי יעיל הוא החלוקה לנושאים. בעזרת הטיפ הזה אפשר יהיה לבחור באופן יותר פרקטי אבל גם יתווה את האופי של האלבום. למשל, אם החלטת לערוך אלבום שנה ראשונה, ההחלטה הכי טבעית היא כי יהיו תמונות מכל חודש.
כמה תמונות מכל חודש? ניקח את כמות התמונות הסופית מהסעיף הקודם, נחלק ב 12 – וכבר יש לנו הגדרה יותר מדויקת לכמות התמונות שיש לבחור בכל חודש בשנה הראשונה. בעמודי הבלוג, כתבתי דוגמאות לקטגוריות עבור כל מאורע וכמות תמונות מומלצת, ממליצה לך לקרוא.

הדמויות בסיפור שלנו

החלטה חשובה נוספת היא מי האנשים שיופיעו באלבום. זו החלטה מורכבת אך היא תפשט מאוד את התהליך. כשנערוך אלבום יומולדת לגיל 70 לסבא, נדאג שהנפשות הפועלות באלבום יהיו כאלה שחשובות בחייו. נדאג לבחור תמונות שהוא מופיע בהם. 

לאלבום בת מצווה, למשל, נחליט מראש האם אנחנו כוללים את הדודים של כלת השמחה? האם גם חברות? איזה חברות? לדוגמא, באלבום בת מצווה או אלבום בר מצווה אני תמיד ממליצה ללקוחות שלי להתמקד במשפחה הגרעינית עם כמה תמונות של סבא וסבתא מכל צד. חשוב מאוד, שהאלבום ייצג בצורה ראויה את כל המשתתפים בו.

הכי קשוח: לנתק את הרגש ככל האפשר

נכון, אלו התמונות שלך ושל האהובים שלך. יכול להיות שבתוך התהליך יצוצו תמונות מדהימות שלא ראית שנים שיגרמו לך להתרגש ואף לדמוע. זו הסיבה שעל כל תמונה ותמונה נשאל את עצמנו:  האם היא מתאימה למטרת האלבום?

הדרך הכי טובה היא להסתכל על התמונות בעיניים “קרות”. כך אפשר להחליט איזו מהן הכי מייצגת את הסיטואציה ותקופת הזמן שבו היא צולמה. לא צריך יותר מתמונה אחת של הבן שלך מהפיקניק המשפחתי שעשיתם לפני  3 שנים לאלבום של סבתא, אבל כן צריך כמה אם זה לאלבום שלו.

עכשיו יותר מובן למה המטרה כ”כ חשובה?

לסיום סיומת, אפליקציית גוגל תמונות

הטיפ אחרון וסופר יעיל הוא כלי ממוחשב שהרבה לא יודעים שקיים. סביר להניח שאפליקציית גוגל תמונות מותקנת לך בנייד, במידה וכן – סביר להניח שהיא מגבה לך את התמונות שצילמת,  ובמידה וזה המצב – הרווחת! באפליקציה של גוגל ניתן לעשות חיפוש לפי המון נושאים:

  • מקום – נרשום בחיפוש “אילת”, ונקבל את כל התמונות שצולמו בעיר אילת, וכך נכון לכל מקום אחר בו היינו.
  • תאריך ושנה – נרשום בחיפוש את החודש והשנה, לדוגמא – אוגוסט  2016, ואז נקבל את כל התמונות שצולמו בחודש אוגוסט בשנת 2016.
  • אנשים – כן כן, אפילו אנשים אפשר לחפש! צריך לתייג בקלות את האנשים הקרובים אליך, אלה שלרוב מצולמים ואז לעשות חיפוש של השם שלהם והופ! תקבלו את כל התמונות שהם מופיעים בהן.

ניתן אפילו לבצע חיפוש לפי צבעים, לפי תחומי עיסוק, לפי מה שמופיע בתמונה – נסו וגלו עולם שלם!

והכי הכי הכי חשוב! לא להתייאש! אלבום תמונות או קופסה מיוחדת הם המזכרת הכי מרגשת, בעלת משמעות ועל-זמנית שתוכלו להשאיר לילדים שלכם. זה מסוג הדברים שילדים לא מעריכים אותם היום (כי איזה ילד בן 13 רוצה לקבל אלבום במקום פלייסטיישן), אבל כשהם יגדלו הם יודו לך שהתעקשת .

רוצה לקבל חלוקה מדויקת לבחירת תמונות לאלבום לסבא או סבתא? כתבתי מאמר מפורט בדיוק על זה.

אני מקווה שבפעם הבאה שיעלה הצורך בבחירת תמונות לפרויקט מרגש, הטיפים האלה יסייעו. 

יש לך שאלה בנושא? אפשר תמיד לפנות אליי.