לא מצאת מה שחיפשת? אשמח שנדבר :) בטוח נמצא יחד פתרון מושלם!

אלבום חתונה בעבודת יד – לא כמו שיש לכולם

שוב פעם אלבום דיגיטלי כמו של כולם? אלבום חתונה בעבודת יד היא דרך מקורית לשמר זיכרון מיוחד
20210719_131152

הפעם אלבום חתונה אחר. בעבודת יד.

כמעט לכולם יש אלבום חתונה דיגיטלי. אבל מעטים האנשים שיודעים שאפשר להכין גם אלבום חתונה בעבודת יד. והתוצאה? הרבה יותר מיוחדת.

אם התחתנת ב-15 שנים האחרונות וצלחת את משימה בחירת התמונות לאלבום חתונה (עדיין לא? אני מצרפת לכם מאמר עם 6 טיפים לבחירת תמונות לאלבום חתונה) סביר להניח שאיפשהו בין הספרים או האלבומים שוכן אלבום דיגיטלי מעוצב שקיבלת במסגרת ה”דיל” עם צלמי החתונה שלך.

כשאני התחתנתי, אי שם בשנת 2008, שוק האלבומים הדיגיטליים בדיוק החל את דרכו. הוצעה לי אפשרות – אלבום דיגיטלי או אלבום בעבודת יד. בחרתי בעבודת יד :) עוד הרבה הרבה לפני שבכלל דמיינתי שזה יהיה העיסוק בחיי.

מאז עבר לא מעט זמן, הצילום הדיגיטלי ויחד איתו האלבומים הדיגיטליים השתלטו על השוק ודחקו את כל עולם התמונות המוחשיות לצד. אבל כמו כל דבר שחוזר, גם האלבומים המוחשיים והתמונות האמיתיות עושות קאמבק. האלבומים המעוצבים הם כבר מזמן לא אותם אלבומי כיסים משעממים.

מקוריות היא שם המשחק

אוסנת סיפרה לי שהיא ויובל ראו את האלבומים המעוצבים שלי וישר החליטו שהם רוצים שאני אכין להם את האלבום. היא לא רוצה עוד אלבום דיגיטלי כמו שיש לכולם. היא החליטה שהיא רוצה אלבום עם תמונות אמיתיות. אלבום חתונה מעוצב בעבודת יד. אבל לא עצרנו שם. אוסנת החליטה להכין מזכרת מיוחדת לכל אחד מההורים שלה ושל יובל. אחרי התלבטויות החלטנו יחד ללכת על 2 קופסאות “הזכרונות שלך”. כל אחת מהן עם מעל 120 תמונות מרגשות לכל אחד מהצדדים.

כצפוי בפרויקט כל כך גדול, לקח לא מעט זמן לבחור תמונות. מובן מאליו עבור 3 פרויקטים לא קטנים בכלל!

האלבום והקופסא

אוסנת הזמינה את האלבום תמונות הכי גדול שאני מציעה ללקוחות שלי. הוא במידות 32 על 32 ס”מ, מכיל 14 עמודים ובכל עמוד מוחבא עמוד נסתר. האלבום הכיל מעל 160 תמונות מרגשות. תמונות מצילומי “טראש דה דרס”, צילומי הכנה לחתונה, צילומים מקדימים וכמובן כל שלבי האירוע עצמו.

בנוסף לאלבום העצום אוסנת החליטה להזמין עבורו גם קופסה בהתאמה אישית. את הקופסה אני מכינה כמובן בעבודת יד, והיא הותאמה לחלוטין למידות האלבום והצבעוניות שלו ככה שהיא תשמור על האלבום לעוד המון שנים.

בחירת הניירות המעוצבים לאלבום הייתה מלאכת מחשבת. אוסנת ידעה שהיא רוצה אלבום שחור-לבן אבל היא לא אוהבת לבן… בסופו של דבר בחרנו דפים מעוצבים בסגנון וינטג’ מדהים שהלבן בו, הוא לא ממש לבן. בול בשבילה!

בכריכת האלבום, הם ביקשו עיצוב נקי ובלי קשקושים. הם בחרו את הפונטים והצבעוניות ואני הכנתי להם מספר גרסאות עד שנבחרה המועדפת. העיצוב של כריכת האלבום ליווה אותנו בכל הפרויקט – גם בקופסה המיוחדת שיצרתי עבורו וגם בקופסאות המרשימות להורים.

לא עוד אלבום הורים סטנדרטי

כבר בשיחה הראשונה שלנו, אוסנת אמרה שהיא רוצה להכין גם להורים משהו מיוחד. והבנתי שקופסת הזכרונות שלך מושלמת לתפקיד. בקופסה, מארזים פנימיים המאפשרים חלוקה מותאמת אישית של התמונות לפי נושא. בכל חזית מארז – עיצוב אחיד. במקרה של אוסנת ויובל בחזית המארז היה כתוב “אוסנת ויובל – החתונה – 01/07/2015” בגרפיקה וקו עיצובי זהה לאלבום שהכנו. בגב המארז “נושא” התמונות שבמארז. צילומי מקדימים, קבלת פנים, חופה, ריקודים – כל אחד מהשלבים בחתונה קיבל מארז משלו.

היה לי חשוב שאלו יראו קופסאות מיוחדות ולכן השתמשתי בחומרי עיטוף לא שגרתיים בכלל. בד קטיפה בגוון בורדו לקופסה ודמוי עץ למכסה. בכל אחת מהקופסאות יש יותר מ 120 תמונות שהותאמו לכל צד במשפחה.

בסוף צריך להפרד..

מאוד קשה לי להפרד מאלבומים שאני מסיימת. כשאני יוצרת אלבום אני מרגישה כאילו זה חלק ממני (כן כן, מוגזם, אני יודעת).
אני חושבת על כל פרט ופרט, מתכננת איפה כל תמונה תהיה מונחת. חותכת כל דף במידות המתאימות. זה תהליך יצירה שלוקח לא מעט זמן ויוצר עבורי חיבור – לאנשים שהזמינו אותו ולתוצר שיצא מהידיים שלי.

לשמחתי, הלקוחות שלי כל כך מדהימים.
את האלבומים והקופסאות שאני יוצרת אני מעבירה אליהם באהבה גדולה וידיעה שהם הולכים לבית המיועד שלהם. ככה גם היה עם אוסנת ויובל, כמובן. התגובות היו מפרגנות ומאוד מאוד מחמיאות שהזכירו לי למה אני עושה את מה שאני עושה כל יום מחדש.